Split - Rijeka 3,5 under  1.27
Mattersburg - Wolfsberger I pol 0,5 over  1.31

Ulog 1/10  Koeficijent 2.01  888 sport
Rez: 0

Novi prvoligaši, koji od prvog kola razmišljaju o bodu/ovima koji život znače. Tvrdo, i tekma "tko zabije dobije". Obzirom da se igra na Korzici, ako gosti prvi zabiju može se dogoditi i koji gol viška, no u prvom poluvremenu mislim da će biti jako tvrdo, i da gol može pasti samo slučajno. U prva dva kola obje su ekipe pokazale da im je obrambeni dio jača strana. # Split igra po Vulićevom receptu, i jače utakmice igraju se prvenstveno sa ciljem ne primiti. Rijeka bez Bezjaka, Sharbinija, Jugovića, ofanzivno "ranjena", a situacija govori da bi im poraz nije opcija. Protiv Splita znaju da neće preokretati rezultat samo tako, pa je prvenstveno važno ne primiti. Jače utakmice Splita protiv Hajduka i Dinama nisu zabili, i primili na Makisimiru 3. Rijeka je protiv istih protivnika izašla sa ukupnim rezultatom 0:0. 4 gola teško je zamisliti. # Mattersburg je novi prvoligaš, i na ovakvim utakmicama planira ostvariti temelje opstanka. Wolfsberger plaća danak Europskim utakmicama, no nakon ispadanja, mislim da će u prvestvu dignuti razinu. Domaćin u do sadašnjih 5 kola, u svih 5 prvih poluvremena pao je gol. Kod gostiju 4/5. Obje ekipe vide šansu upotpuniti bodovni saldo, liga i klubovi kojima je napad jači od obrane, visoki ritam utakmica, štura kvaliteta, puno kikseva, sve govori o golovima. 18.30

sistem

Lyon - Rennes  1  1.67
Middlesborough - Bristo C.  1  1.53
HSV - Stuttgart  2,5 over  1.75

Ulog 1/10  sistem 2/3  bwin
Rez: 0

Dolasko Valbuene, Lyon mislim da je složio ofanzivni dio koji je za ostatk lige, izuzevši naravno PSG, nedostižan. Rennes će pokušati izdržati, no domaćinska su ekipa, a i 2 gola primljena u gostima kod ranjene Bastie ne ulijevaju povjerenje. # Middlesborough je čvrsto odlučio izboriti Premier ligu, pa su se iskrcali za pojačanja, iako su i prošle godine bili blizu. No kada u drugu ligu dođu igrači kao Stuani, Dawning ili Fabrini, uz ostatak čine zanimljivu ekipu. Bristol je stigao iz treće lige, i domaćinska su ekipa, a početak u Championshipu nije baš krenuo dobro, a problem je što primaju previše golova. Ovaj današnji izazov je mislim previše za njihovu kvalitetu. # Već sam prošlo kolo igrao ovaj tip na Stuttgart, i mislio sa kada je u 70-oj minuti bilo 0:0 da sam kleknuo, uz nekoliko stativa, greda, i hrpe dobrih šansi za gol, i da je rezultat u tom trenutku bio 3:2 još bi se dali izvući puno trenutaka u kojima je moglo/trebalo biti golova. Do kraja u preostalih 20 min, palo je 4 gola. Ishod jednostavno ne može biti drugačiji uz način igre kojim igra Stuttgart. Zahtjev koji je stavljen pred trenera kada je dolazio je da Stuttgart mora igrati ofanzivno. Pod svaku cijenu. Doveli su igrače za takvu igru (Kostić, Harnik, od prije Didavi, Ginczek) i ta jurnjava po terenu jednostavno ne ostavlja protivniku mogućnost ne ući u mlin. Dvije obrane koje se ne mogu pohvaliti čvrstinom, Njemačka liga u kojoj nema ni tike ni take. Sve u svemu jurnjava od prve minute, gomila šansi i udaraca, i 3 gola kao minimum. 16.00

Rez: 1

Vinci ne spada u ovu konkurenciju, i ušla bi u glavni ždrijeb direktno da se prijavila. Mestach oko 100-og mjesta, no kroz ITF turnire, a u zadnjem je izgubila od 568-me tenisačice na rang listi, dok se ovdje u prvom kolu žestoko namučila protiv Kops-Jones, parske igračice, koja singl ne igra već 5/6 godina, i ovdje je u kvale ušla zbog zbrke, i hrpe otkaza. # U zadnjih 5 utakmica ove dvije ekipe Hacken je dobio 4, i jedna je završila neriješeno. Osim toga domaćin igra na novom stadionu, i bitno su digli igru i rezultate od preseljenja, No glavni je faktor, ipak, srijeda, kada Malmo čeka odlučujuća utakmica za ulazak u Ligu prvaka, i odličan rezultat koji donose iz Škotske, odnosno velika prilika da uđu u skupine. Vjerujem da će gostujući trener izvesti u najboljem slučaju kombinirani sastav, a protiv ove ekipe imaju malo uspjeha i kada su kompletni. # U zadnje dvije godine Federer protiv Murraya ima 4:0, i Škot je uzeo 1 od 10 mogućih setova. Osim toga ovo je Murrayu 9-ti meč u 10 dana, dok je Fedex svjež jer je odlučio prije New Yorka odigrati samo ovaj turnir. Kada se doda da je podloga brza, što ide na ruku Švicarcu, onda je to niz faktora koji u izjednačenom meču vuku na stranu jednog igrača. # Halep je na kraju snaga, i čini mi se da nije spremna za meč kakav ju danas čeka. Tenis koji igra Janković je ružan, i nisam fan, no njezin je posao držati lopticu u igri, balonima ako treba, i koristiti situacije kada može biti agresivnija. Što se igra više dugih izmjena, to raste šansa Janković, a kako to "majstorski" radi, moglo se vidjeti jučer protiv Schmiedlove, koju je izmaltretirala u prvom setu, pa u drugom Slovakinja više nije imala "goriva" za preokret. # Nisam ljubitelj "public oklada", no Sunderland izgleda vrlo loše, dok Swansi sa druge strane igra odličan nogomet. Protiv Chelsea i Newcastla uspjeli su uputiti hrpu udaraca u okvir gola, a što bi to moglo značiti protiv šuplje obrane domaćina treba vidjeti, no za ovaj koeficijent mislim da vrijedi probati.