Gavrilova - Errani  1  1.72
Stabaek - Strommen AH-3  2  1.30

Ulog 1/10 Koeficijent: 2.24 Bet365
Rez:

Errani je jučer dobila meč sa 54% osvojenih poena na servisu, i 50% poena osvojenih na returnu. Svela je protivnicu na drugom servisu na svoje brojke, odnosno osvojenih 34% poena. Danas će to mislim ići malo teže. Gavrilova je sigurnija, neće razbacivati poene kao Strycova, i iako nema iskustva na travi, može se i "loptati" sa Errani, ali i igrati agresivnije, naročito nakon prvog servisa, gdje je protiv Giorgi osvojila 67% poena, a imala i 9 as servisa. Drugi servis Giorgi je barem 30-ak km brži od prvog servisa Errani, i Gavrilova je imala problema protiv prvog, gdje je osvojila 30-ak % poena, ali protiv drugog je uzela 57%. Otprilike tako nešto, ako ne i bolje, očekujem i protiv Errani. # Norveški kup i u 1/8 finala Stabaek koji je prvoligaš, trenutno na drugom mjestu, dočekuje Strommen koji je trenutno 10-ti u drugoj ligi. Na prvi pogled laganini za domaćina. No, Stabaek za tri dana očekuje važna utakmica sa vrlo dobrim Stromgodsetom, i za danas su najavljene neke izmjene u sastavu, ali nije precizirano koje. Sa druge strane u drugoj ligi Sogndal se izdvojio na vrhu, a Strommen na desetom mjestu zaostaje samo 3 boda iza drugoplasirane ekipe. U prošlom su kolu izbacili prvoligaša Lillestrom, pa danas ne očekujem domaćina u najboljem izdanju (iako ni u punom sastavu ne razbijaju protivnike), a gosti su napaljeni zbog utakmice protiv prvoligaša iz vrha. Kao usporedba može poslužiti utakmica protiv Bodo-a, koji i ako je bolji, a mislim da su tu negdje, nije bitno kvalitetnijii od Strommena, i Stabaek je dobio na svom terenu, u punom sastavu, sa golom razlike. 3, ili 4 razlike mi se čini puno, iako je domaćin favorit i kvalitetnija ekipa.

rizik

Portugal - Švedska I pol. 1,5 Under  1.44
Couacaud - Chiudinelli  2  1.36

Ulog 1/10 Koeficijent. 1.96 Bwin
Rez:

Portugal ide dalje ako ne izgubi. U do sadašnje dvije utakmice nisu primili gol, no i postigli su samo jedan. Ako izgube, onda bi ovisili o rezultatu druge utakmice, no da se to ne bi dogodilo, trebaju nastaviti raditi što i do sada. Šveđani sa druge strane pobjedom idu dalje, a u slučaju remija, treba im u drugoj utakmici pobjeda Italije, a u slučaju poraza su out. Na njihovim utakmicama su nakon 0:1 u prvom poluvremenu, preokrenuli i dobili Italiju 2:1, dok su sa Englezima primili jedini gol na utakmici u 85-oj minuti. To znači da je na njihova 4 poluvremena odigrana, pao do sada jedan gol. Šveđani "moraju" dobiti, no sumnjam da će srljati od starta. Sa druge strane imamo ekipu koja voli posjed, a neće riskirati. Trebala bi lopta biti često u nogama stopera, i golmana, a naprijed se neće kretati sa puno igrača. Stoga dva gola u prvom poluvremenu mi se čini puno. # Couacaud je prošle godine ostvario dobre rezultate na Futures razini, pa je ove godine startao ambicioznije na Challengerima, no ne ide to kako je očekivao. Nakon solidnog rezultata na domaćem terenu, i polufinala u Cherbourgu, zaredao je sa porazima u prvim kolima turnira, a i kvalifikacija, pa se vratio na Futurese, kako bi vezao poneku pobjedu. Ni tu nije napravio ništa senzacionalno (jedno 1/4 finale i poraz od igrača iznad 900-og mjesta na rang listi), a ni travnata sezona nije baš blistava. Ovdje je u prvom kolu dobio  Deseina koji "igra" očajnu sezonu. Sa druge strane Chiudinelli je veteran, koji se nakon ozljede odlučio vratiti, i u par turnira, od kojih je jedan na ATP razini, ima 7 pobjeda i 2 poraza, a od toga na travi 5:1. Dobijao je Herberta, DeBakkera, Pairea, Pouillea, a svi su oni bolji u ovom trenutku od današnjeg protivnika. U prvom je kolu dobio Montanesa u trećem setu 10:8, i svakako Španjolca ne shvaćam kao ozbiljnog igrača na travi, ali svojim iskustvom i kvalitetom je bio veći izazov od Couacauda.