Smyczek - Anderson 34,5 Under  1.72
Carreno Busta - Estrella Burgos  2  2.05

Ulog: 1/10  sistem 1/3 (iliti singlovi) Bwin
Rez: 3.52

Duckworth i Arnaboldi su jedan drugome velika prilika da podebljaju ček, i ostvare neočekivano dobar rezultat na GS-u. Riječ je o challenger razini igrača, a Duckworth se polako probija i na ATP razinu, a obzirom da su mu 23 godine, ima vremena za napraviti solidnu karijeru. Arnaboldi je pokazao iznimnu borbenost, kada je u drugom kolu kvalifikacija dobio treći set sa 27:25, a u trećem sam mislio da će se raspasti, a on je nakon 5/7 i 7/5 dobio Trungellitia u trećem setu. Obojica vrlo često igraju produžene setove, pa danas mislim da će biti velika borba, očekujem barem 4 seta, od toga barem 2 produžena. # Anderson se za divno čudo solidno snalazi na zemlji. U Parizu u zadnja 3 nastupa ima 3-će i 2 četvrta kola. Imao je i sreće sa ždrijebom, ali pomazio ga je i ove godine. Smyczek je netipičan Amerikanac, jer zbog 175 cm visine, glavna oružja mu nisu servis i forehand, već kao najbolju karakteristiku navodi kretanje i čitanje igre. A na zemlji se ne zna kretati, i u karijeri ima 1(jednu) pobjedu. Nisam istraživao tko je sretnik, no nije ni važno. Imamo iskusnog vrhunskog igrača, koji će dobiti puno besplatnih poena na svom servisu, i sa druge strane challenger razinu, bez oružja da se nametne, i glavna snaga mu je ono što mu ova podloga oduzima. # Jedna stvar ide u prilog Carrenu, a to je predaja Estrelle u Monte Carlu, kako je navedeno, zbog ramena. No idući tjedan je igrao, i dobio Thiema i Čilića, pa i idući tjedan dobije Tipsarevića i Troickog. Sve ostalo, ranking, međusobni omjer (jedini meč je Estrella dobio relativno lako), forma, ovogodišnji rezultati su na strani Estrelle. Dobio je ove godine već navedene, pa Lopeza, Bolellia, Belluccia. Jedino bitno ime koje je Carreno dobio je Čorić, a sezona u kojoj ima 5 pobjeda i 9 poraza nikako mi ne izgleda kao podloga da bi danas bio favorit.

niz

Becker/Satschko - Dodig/Melo  2  1.22
Daniel/Darcis - Matkowski/Zimonjić  2  1.28

Ulog 1/12  Koeficijent:1.56 Bwin
Rez:1.56

Dva "sklepana" para, od ne baš vrhunskih parskih igrača, protiv top parova. Na GS turnirima mogućnost iznenađenja je smanjena, jer se ne igra produženi tie break kao treći set, već se igra na 2 dobijena normalna seta.